ČO FOTÍM?Som komunikatívny, vždy som mal blízko k ľuďom, preto najradšej fotografujem portréty, rád však skúšam aj nové oblasti fotografie (napr. šport, podujatia & akcie, nehnuteľnosti, produkty, reklamná fotografia a pod.). Fotenie rôznych žánrov ma stále ženie vpred, núti ma zdokonalovať sa, robiť niečo nové, niečo sa i naučiť. Veď nie nadarmo sa hovorí, že nikto múdry a skúsený z neba nespadol....

 
RODINA, DETI, PÁRY

K portrétom neodmysliteľne patrí aj fotografovanie detí a rodiny. Fotenie detí je zábava, deti sú plné prekvapení, sú energické a hravé a ich fantázia nepozná hranice. Naopak, fotenie novorodeniatok (ale i tehuliek) je pokojnejšie, treba s nimi zaobchádzať s nehou a láskou, fotograf má čas zamerať sa viac na detaily, oblečenie, prostredie, svetlo, výraz a pózy, či fotenie emotívnych momentov s rodičmi. Pri fotografovaní párov sa nesnažím vytvoriť krkolomné figúry, pri ktorých sa ľudia tvária neprirodzene, naopak, snažím sa ich zachytiť pri určitých činnostiach (ktoré sú dohodnuté alebo aj spontánne) a len jemne ich usmerniť, aby vynikla ich prirodzenosť a pravdivosť. Chcem, aby sa cítili pri každom fotení čo najlepšie, mali skvelú náladu, neboli nervózni a zabavili sa, aby z fotenia nemali len fotky, ale i zážitok na celý svoj život. Preto fotograf nesmie byť len fotografom, ale i Vaším priateľom, musí byť empatický, pozitívny a zábavný. Musí z danej situácie dostať maximum a to takým spôsobom, aby ste to ani nepocítili.

 
SVADBA

Svadba - je to jeden z najťažších žánrov fotografie, kde sa i Vy i fotograf zrejme dosť zapotíte a tento deň ubehne naozaj ako voda. Je to však deň "D", Váš deň, deň, na ktorý čakáte možno celý svoj život, deň, do ktorého vkladáte veľa úsilia, očakávania aj peňazí, deň, ktorý musí byť dokonalý! Fotograf je jedna z málo osôb, ktorá s Vami bude naozaj celý deň, od rána až do večera, či noci. Preto musí fotograf vedieť pracovať s danou situáciou, v jeden moment byť reportér, snažiť sa splynúť s davom a nestrhávať na seba pozornosť. V iný moment zas musí byť generál a usmerňovať ľudí, na aké miesto sa majú postaviť (napr. spoločné fotografie). Musí tiež vedieť rýchlo a dobre organizovať, vedieť rýchlo reagovať a riešiť situácie. Niekedy prídu momenty, kedy musí ľudí povzbudiť, či rozosmiať, pochváliť, dať radu a zvýšiť ich sebavedomie. Pri tom všetkom sa musí vždy usmievať, mať dobrú náladu, ktorú šíri, byť "všade", nedávať najavo, že je hladný, či smädný alebo unavený a samozrejme, tiež nafotiť skvelé fotografie. Všetko toto, ale i omnoho viac musí profesionálny fotograf zvládnuť. Je to deň, ktorý sa nedá presunúť, deň, kedy sa nedá zastaviť čas, keď sa pokazí foto-technika, musí mať náhradnú...Toto všetko sa ja ako fotograf snažím pri každom fotení aplikovať do praxe a nie len stláčať tlačítko na fotoaparáte.