ŠTÝLTak ako každý maliar, aj fotograf má svoj štýl. Tvorbu fotografie považujem za umenie, je to kreatívny proces, ktorý mi dáva možnosť vyjadriť sa, vysloviť svoje pocity, zachytiť okamih a zvečniť ho.

Namiesto štetca používam svetlo. Svetlo je to, čo robí fotku fotkou. Keby nebolo svetlo, fotka by bola čierna. Preto je dôležité, okrem ovládania fototechniky, vedieť využiť svetlo vo svoj prospech.... Niekedy ho ubrať, niekedy pridať, niekedy presunúť svoje objekty k svetlu alebo od svetla. Niektorí tvrdia, že fotia iba s prirodzeným svetlom, pretože prirodzené je najlepšie, niekedy je však takéto svetlo naozaj príšerné....

Častokrát sa fotografi vyhovárajú, že externé svetlá nemajú, alebo ich nevedia použiť, či nemajú vedomosti o svietení! Niekedy stačí tak málo, aby sa z dobrej fotky stala skvelá! Veď predsa chcete fotografa preto, aby fotograf urobil lepšie fotky ako vy na svojom mobile, no nie?

Ja osobne používam dosť často externé (doplnkové) svetlá, či už sú malé, veľké, odrazky, softboxy, na stojane, či s asistentom. Mám rád ten "look" z časopisov a filmov, kde sú ľudia dokonale nasvietení, kde vyzerajú dobre, krásne a jedinečne. Mám rad tiež kontrast. Nech sú biele šaty na fotke naozaj biele, nie šedé. To isté v prípade čiernej. Milujem tiež čiernobielu fotografiu; opäť veľký kontrast, ktorý môžete vidieť na mojich fotografiách. Často zvýrazňujem aj farbu - mám rád jasné a žiarivé farby, tam, kde ich samozrejme treba. Fotografia pre mňa nekončí po stlačení spúšte, ale pokračuje ďalej úpravou v počítači, kde niekedy upravujem fotky aj hodiny, či dni! Pre mňa fotografia nie je len fotografia, ale umelecké dielo.

Robert Beck, známy športový fotograf, raz povedal:

"Skvelá fotka je fotka, ktorá rozpráva nejaký príbeh, je po technickej stránke dokonalá, a fotka, ktorú nikto iný na svete nemá!"

Takto ja pristupujem k fotke vždy, keď stlačím spúšť...